Відродження економіки і тиск на бізнес. Репортаж з 9-ї дискусійної панелі “Нової країни”

Відродження економіки і тиск на бізнес. Репортаж з 9-ї дискусійної панелі “Нової країни”

Чи є зрушення після підписання меморандуму між бізнесом і державою?

18 квітня в рамках спільного проєкту LB.ua та EFI Group "Нова країна" пройшла 9 дискусійна панель, цього разу присвячена відродженню економіки під час війни з акцентом на взаємодію влади і бізнесу. 

Участь у дискусії узяли:

  1. Юлія Свириденко, перший віцепрем'єр-міністр — міністр економіки України;

  Ігор Хижняк, СEO Comfy;

Олександр Ольшанський, президент холдингу Internet Invest Group

Андрій Длігач, засновник та генеральний директор групи компаній Advanter Group та міжнародної бізнес-спільноти Board;

В'ячеслав Лисенко, підприємець, громадський діяч, співвласник Meest China;

Ігор Ліскі, голова наглядової ради «EFI Group».

Зокрема спікери панелі обговорювали, чи є зрушення після підписання меморандуму між бізнесом і державою; чи зменшився тиск силовиків на підприємців; які головні суперечності стоять сьогодні між владою і бізнесом, як це виправити та які точки економічного зростання можливі у країні, що третій рік бореться з російською навалою.

“Мені здається, що ми вчасно відреагували на ті сигнали, які йшли від бізнесу в частині тиску, і зараз намагаємося всі ці речі відстежувати. З того, що я бачу зі спілкування з бізнесом, асоціаціями, регіонами, за останні два місяці менше нарікань на роботу правоохоронних органів”, - заявила міністерка економіки Юлія Свириденко.

Та представники бізнес-середовища мають полярні думки.

“Ми боїмося, що усі ради створюються скоріше для точкових рішень, для тактики і для того, щоб сказати, що нам подобається “Пульс” (сервіс “Пульс” приймає звернення щодо неправомірних дій або бездіяльності податківців. - Ред.) як інструмент, але ми переконані, що це спосіб відвернути увагу. Тому бізнес продовжує наполягати на системних рішеннях”, - відзначив засновник та генеральний директор групи компаній Advanter Group та міжнародної бізнес-спільноти Board Андрій Длігач.

“У мене, як у безнадійного оптиміста, є мрія, що колись влада прийде і дійсно поставить питання, як ми можемо разом працювати і допомагати один одному. Поки що це працює якось точково, імпульсно, але не на системному рівні. Поки що бізнес, на жаль, живе в такій концепції: не допомагайте, але не заважайте”, - каже співвласник Meest China В’ячеслав Лисенко. 

На думку, голови наглядової ради «EFI Group» Ігоря Ліскі, усі проблеми взаємодії бізнесу і влади ґрунтуються на відсутності довіри.

“Якби не було війни, ми були б десь посередині Європи або в НАТО, я був би готовий почекати. Ми еволюціонуємо. Я чесно вірю, що є щирий рух в цьому напрямку. Але, на жаль, в нас немає цих двох поколінь. Ми у війні, і питання довіри - це вже питання виживання. Це питання Збройних сил, мобілізації, сплати податків. … Держава має боротися за довіру підприємців і виграти цю боротьбу. Скажу страшну річ: може, дуже скоро нам доведеться обговорювати збільшення податків. Як в цих умовах говорити про збільшення податків, коли ми не віримо ні у те, як вони збираються, ні у те, як вони розподіляються? І це буде набагато гірша ситуація, ніж з мобілізацією”, - вважає Ліскі. 

Виступи усіх учасників дискусії можна буде прочитати на LB.ua незабаром.

Стаття за посиланням - https://lb.ua/economics/2024/04/19/609266_vidrodzhennya_ekonomiki_i_tisk.html

Made with