Мобілізація 2024: Яким має бути справедливе економічне бронювання?
З початку повномасштабної агресії було зрозумілим, що Україна зіткнеться з потребою оновлення та збільшення лав захисників на тлі економічних випробувань. Зараз держава планує мобілізувати до пів мільйона осіб протягом наступних 18 місяців.
Чи йде мова про необхідність зберегти при цьому економічну стабільність? Адже саме збереження балансу між економікою та обороноздатністю є вкрай важливим. Особливо в умовах, коли необхідно знаходити кошти на покриття бюджетного дефіциту та фінансування армії (нагадаю, достатніх гарантій від міжнародних партнерів на наступні роки ми не маємо).
Ще на вчора державі необхідно було знайти 30 мільярдів доларів для покриття дефіциту бюджету і при цьому також передбачити додаткові витрати на мобілізацію, оснащення й утримання нових військових та мотивацію війська. А бізнесу і державним підприємствам ОПК потрібно збільшувати виробництво зброї.
У цій ситуації важливо знайти баланс між економічною стійкістю та обороноздатністю. Саме він має дозволити залучити до українського війська необхідну кількість фахівців, не зупинивши при цьому функціонування українського бізнесу та, бажано, збільшивши надходження до бюджету.
Розвиток економіки та зміцнення оборони країни повинні йти у звʼязці. Адже саме економічне зростання забезпечує можливості для посилення армії. Тому розв’язання мобілізаційних викликів вимагає нового підходу, що включатиме оптимізацію використання наявних ресурсів і залучення кваліфікованих кадрів з різних державних служб.
Стаття доступна за посиланням - https://biz.nv.ua/ukr/experts/mobilizaciya-2024-i-bronyuvannya-spivrobitnikiv-shcho-treba-zminiti-v-pidhodi-do-ekonomichnogo-bronyuvannya-50412390.html
Статья доступна на русском языке по ссылке - https://biz.nv.ua/experts/mobilizaciya-2024-i-bronirovanie-sotrudnikov-chto-izmenit-v-podhode-k-ekonomichnomu-bronirovaniyu-50412390.html